jack-3d

Amiga, demoscene, 3D graphics, ...

Napiště mi [CZ]

Zde je místo pro vaše komentáře a vzkazy.

Updated: 2015-05-22 — 21:11

8 Comments

Add a Comment
 1. Zdar Jacku, nechceš zavést/povolit komentáře u svých článků ? Celkem bych někde komentoval a pokecal ale nechce se mi mailovat kvůli každý drobnosti. Čus, ať se daří.
  Krtek

 2. No původně jsem to tady nechtěl moc kecací, ale OK, zkusím to. Hlavně uvidím, jak to bude se spamováním.

 3. Ahoj Jacku. Koukám na ty videa z Heretic2 a co nevidím – “rozmazané” kostičky na zdech, podlaze, bednách…jak to že tobě GPU smoothuje povrchy? Ať jsem zkoušel i příkazy z řádky v Heretickovi, pořád v HW i SW vykreslování kostky a kostky…(HW samozřejmě jede daleko rychleji). Mám A1200, MediatorBlachk, GPU Voodoo4500, SB128, PPC 060/330 128MB RAM. Mám tedy i BVISION (myslím od tebe, stejně jako BPPC=) a ani na ní to nebylo smoothované…taky kostkaté. Heretic mám origo s posledním origo patchem…myslím v1.06. Warp si myslím taky poslední…ale nic.
  Jak toho mám docílit? Prosím dej vědět=)…děkujíííí =)
  Štěpán.

  PS: netuší někdo, jak správně nastavit BPPC v postbootu? Myslím ty volby Superscalar, BranchCache a Writecache…já je mám na ON…koukal jsem že ostatní co jsem zahlíd tak maj na OFF =o/…..Díky ještě jednou=)…

  1. Při zapnutí Amigy zmáčkni ESC a drž, naskočí ti Bios pro BPPC. Kvalitu textur (kostkaté až vyhlazené) nastavíš v nastavení grafiky v Hereticovi něco jako kvalita grafiky nebo tak něco. Je tedy nejlepší dát to úplně na max, pak hra vypadá skvěle.

   1. Ahoj Jacku =).

    Jen info kdyby se někdo třebas někde ptal:
    Filtování textur v Heretic2 a nejspíš i v Quake2 (ten ale nemám pro OS3.x =o/) jde nastavit příkazem z consoly (řádky v hereticu) – našel jsem to u popisu příkazů pro PC verzi:

    “gl_texturemode”

    standardně je totiž nastaveno: “gl_texturemode GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR” což asi Voodoo ovladač (a asi ani BVision) nezvládají/nemají podporu ve Warp3D.
    Jediné funkční nastavení je “gl_texturemode GL_LINEAR” (ještě zkusím GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST, ale myslím že ani toto nešlo).
    To jen pro info=).

 4. Nazdar.na amiga mortal som videl inzerat,kde zhanas amigu600 . mam jednu recapovanu s rozsirenou fast ram na 9.5mb rom 3.1 a 4gb cf kartou

 5. Ahoj Jacku ještě jednou=). Byl jsi mi poraděn (Svéťa) jako největší Guru přes Sonnet a tak to jdu zkusit =). Sice nemám Sonneta ale tu “slavnou” síťovku BigFOOT Killer K1 ale v tomto by to mělo být stejné.
  Prostě se nezinicializuje. Mám Ami1200 s BPPC.
  Poslední powerpc.library vyžaduje už poslední PCI.Library v13.6, se kterou mi to ale nakonec vyhlásí: PPC nenalezeno =o/. Zkoušel jsem postup z
  https://github.com/Sakura-IT/SonnetAmiga/wiki/Sonnet-first-time-installation-guide
  bez nastartovaného OS…ale nic..InitPPC hlásí PPC not found =o/.
  Předtím mi hlásil že nenalezl PCIPPC var u ENVARC:MEDIATOR, tak jsem tam přidal PCIPPC a v něm YES.
  Při původní powerpc.library pro BPPC mi po naběhnutí workbenche v scanpci najde že je to Processor, PowerPC ale VendorID a DeviceID hlásí za číslem ;Unknown.
  Snažím se tu celý den to rozjet a nic..Prosím, napadá tě něco? Doufám že za to nějak nemůžou nové ROM 3.X. Prý jsou s nimi lidi nespokojený (proč?). Díky moc za jakoukoliv odpověď a ahoooj =D.
  Štěpán

  1. Ahoj, prosím tě s tou podporou A1200 jsem se ptal přímo Hedeona a on říkal, že to nefunguje dobře. Nevím detaily, jestli s tím bojuje, nebo zlomil hůl, nevím, prostě řekl, že to nejede. Možná se ti něco povede, možná ne. Vím, že to řeší i jeden polák… Nedovedu poradit. Pokud chceš, napiš upřímně dotaz, jak to vypadá s A1200 podporou na anglicky moderovaném EAB fóru, kde ti určitě sám tvůrce odpoví (http://eab.abime.net/showthread.php?t=76633). Přijeď s Amigou na RESETkání a mrkneme na to ;o)

   Zatím jedinou možnou cestu vidím pořídit A3000/A4000, tam to jede natuty. Ale takové knížecí rady ti jsou předpokládám k ničemu ;o)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

jack-3d © 2015