jack-3d

Amiga, demoscene, 3D graphics, ...

Napiště mi [CZ]

Zde je místo pro vaše komentáře a vzkazy.

Updated: 2015-05-22 — 21:11

5 Comments

Add a Comment
 1. Zdar Jacku, nechceš zavést/povolit komentáře u svých článků ? Celkem bych někde komentoval a pokecal ale nechce se mi mailovat kvůli každý drobnosti. Čus, ať se daří.
  Krtek

 2. No původně jsem to tady nechtěl moc kecací, ale OK, zkusím to. Hlavně uvidím, jak to bude se spamováním.

 3. Ahoj Jacku. Koukám na ty videa z Heretic2 a co nevidím – “rozmazané” kostičky na zdech, podlaze, bednách…jak to že tobě GPU smoothuje povrchy? Ať jsem zkoušel i příkazy z řádky v Heretickovi, pořád v HW i SW vykreslování kostky a kostky…(HW samozřejmě jede daleko rychleji). Mám A1200, MediatorBlachk, GPU Voodoo4500, SB128, PPC 060/330 128MB RAM. Mám tedy i BVISION (myslím od tebe, stejně jako BPPC=) a ani na ní to nebylo smoothované…taky kostkaté. Heretic mám origo s posledním origo patchem…myslím v1.06. Warp si myslím taky poslední…ale nic.
  Jak toho mám docílit? Prosím dej vědět=)…děkujíííí =)
  Štěpán.

  PS: netuší někdo, jak správně nastavit BPPC v postbootu? Myslím ty volby Superscalar, BranchCache a Writecache…já je mám na ON…koukal jsem že ostatní co jsem zahlíd tak maj na OFF =o/…..Díky ještě jednou=)…

  1. Při zapnutí Amigy zmáčkni ESC a drž, naskočí ti Bios pro BPPC. Kvalitu textur (kostkaté až vyhlazené) nastavíš v nastavení grafiky v Hereticovi něco jako kvalita grafiky nebo tak něco. Je tedy nejlepší dát to úplně na max, pak hra vypadá skvěle.

   1. Ahoj Jacku =).

    Jen info kdyby se někdo třebas někde ptal:
    Filtování textur v Heretic2 a nejspíš i v Quake2 (ten ale nemám pro OS3.x =o/) jde nastavit příkazem z consoly (řádky v hereticu) – našel jsem to u popisu příkazů pro PC verzi:

    “gl_texturemode”

    standardně je totiž nastaveno: “gl_texturemode GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR” což asi Voodoo ovladač (a asi ani BVision) nezvládají/nemají podporu ve Warp3D.
    Jediné funkční nastavení je “gl_texturemode GL_LINEAR” (ještě zkusím GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST, ale myslím že ani toto nešlo).
    To jen pro info=).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

jack-3d © 2015